wz
Kategorie: News, Koncerty

20.11., Vegalité: Punk goes queer, queer go punks!

DasGünther crew uvádí DIY koncert:

Ste McCabe (bouncy queer feminist pop-punk one-man-band, Edinburgh/Skotsko)
http://www.ste-mccabe.co.uk

Zelené Koule (eko-feministický folkpunk ansámbl, Brno)
http://www.zelenekoule.cz

Fakné (radikální queer punk-hop s kabaretním přesahem, Praha)

Úterý 20.11.2012
klub Vegalite

Slovákova 10, Brno-Veveří
www.vegalite.cz
Facebook událost [zde].

Ste McCabe do svých písní míchá punkrockové riffy, popové melodie, osvědčené beaty, hlučné elektro a levičáckou working-class "queernost" - v textech se kromě jiného naváží do homo/bi/transfobie, úzkoprsého a uzavřeného přemýšlení o tom, co to znamená být "undergroundový queer" nebo "mainstream gay" a podobně. Kromě toho dělá vlastní pořad na webovém rádiu Dandelion, pořádá queer-feministický festival "Pussy Whipped" a pije gin a levné víno. Hudbu pod různými pláštíky dělá od roku 1999 a ač jeho sólový queerpunk projekt funguje už šest let, v Česku letos vystoupí vůbec poprvé.

Zelené Koule vznikly v roce 2005 a od té doby stihly zejména v Brně a okolí zpestřit pěknou řádku nezávislých kulturních akcí, z nichž nemálo bylo i s ekologickým a/nebo sociálním přesahem. Jejich texty se ze začátku nesly téměř výhradně v ekologickém duchu, později přibyla i feministická a queer témata - vždy jsou však podávána s lehkostí, nadsázkou a humorem. Hudebně tvoří jádro Koulí kytara a perkuse (činel, šroubovák, rumba koule, triangl), které jsou občas doprovázeny houslemi nebo ukulele.

Fakné je svěžím závanem v české (nejenom) hiphopové scéně. Vůbec nejde jen o dvě holky, které se rozhodly, že umí (taky) rapovat - konec konců, zjednodušující kategorie kluk/holka je jednou z věcí, které jsou v hledáčku jejich kritických textů. Radikálně se ovšem umí postavit i k jiným politickým a společenským nešvarům, aniž by se ale braly příliš vážně a zbytečně sklouzávaly ke klišé a fundamentalismu. V Brně už stihly zahrát v rámci pouliční performance během letošního ProtestFestu; od té doby nabraly na kousavosti i kvalitě a podle vlastních slov chystají na každou akci novou písničku, takže se rozhodně máme na co těšit i tentokrát.

Plakat k akci

Ste McCabe - Public Debate:

http://youtu.be/msAWhpGTgxk

Zelené koule - Hej, macho!

http://youtu.be/SwWOenkoTHQ

Fakné ;-)

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nebyly přidány žádné komentáře.