wz
Kategorie: Koncerty, News

3.10., Vegalite - punk 3x jinak

ZIBABU (Amsterdam/NL - "powersquat ska, punk reggae, metal, grunge, rock, bossanova slickness")
myspace.com/zibabu / zibabu.hotglue.me

DAIKAIJU (Alabama/USA - japonskými monstry inspirovaný instrumentální surf-punk z Hunstville-u)
myspace.com/daikaiju / www.daikaiju.org

+afterparty: The BUCKET BOYZ (Amsterdam/NL - akustický DIY bluegrass/ rockabilly punk s politickým nábojem z pomezí Tennesee a Amsterdamu)
myspace.com/thebucketboyz / www.smugglersrecords.com/artists/bucket-boyz

Středa 3.10.2012
klub Vegalite

Slovákova 10, Brno-Veveří
www.vegalite.cz

Případný výtěžek z koncertu bude benefiční na brněnský infoshop Pelech ( www.pelech.info )

FB událost [zde]

ZiBaBu:

Zibabu: alias dyslektivní kolektiv. Alias průser s fluorescentní příchutí. Alias schizo-core. Alias vychytralé powersquat ska, punk reggae, metal, grunge, rock, bossanova. Jo jo, celá kupa sraček. A to všechno je proto, že jsme součástí televizní kultury pomale sledujíce, co se děje mimo náš obzor. Otvíráme se novému světu plnému pohledů a možností. Ačkoliv ten vypadá ještě hůř než v telce... Cesta, na kterou jsme se vydali plni ideálů a politických pohledů, se kříží s plány většiny světových lídrů. Lidé se nerodí ilegální, jsou tak jen označováni. ŠPATNÝ JE SYSTÉM!
Před několika lety se dali dohromady dva bratři, aby našli zábavu skrze umění, hudbu a jakékoliv alternativní dění, které by mohlo vyplnit nudu maloměsta Martin v Tennessee. Jakožto zanícení podivíni s holandskou mámou velice rychle odjeli z tohoto krásného, bezpečného, pobožného, policejního města. Amsterdam se ukázal být nádherným nepopsaným plátnem, na kterém mohli bratři řádit a růst. Mezitím v malém městečku Sassenheim jeden výstřední týpek řádil na skutečném plátně. Poslouchal při tom hardcore funk s duší a srdcem a jediným rozdílem mezi ním a bratry bylo to, že jeho obrazy vypadaly skutečně dobře. Ano, byl skutečným, myslím tím, že studoval, aby byl skutečným malířem. Dobrým malířem, podle mě. Osud chtěl, aby se tyto kreativní a idealistické duše setkaly. A tak se i stalo. V čekárně na pracovní pohovor. Nápady začaly létat vzduchem a pak Dee říká Beemu, že zpívá a že jeho kamarád hraje na basu. A to bylo přesně to, co Zibabu zrovna hledali. Hráče na basu. Ne Dee, drž sakra hubu, můžeme přeci zpívat sami! Kamarád odešel a nikdo jiný se už neodvážil čelit této výzvě... jak zvláštní... Tak se Dee ze zoufalství rozhodl splnit si svůj dětský sen. Vždycky fantazíroval o tom, že až jej osud zavolá, bude hrát na basu v kapele. Trvalo mu tři měsíce, než přišel na to, že teď je ten správný čas... vzal basu a začal hrát. Tak se dali Kay, Bee a Dee a jak že se to vyslovuje? Kaybeedee? NE! ZIBABU! Ano správně, říkají si tak, ale jakou muziku vlastně hrají? Mno, hmmm, je to tak trochu ze všeho něco, víte jak, ska, punk, reggae, drum'n'bass, soca, grindcore, metal ... jak se jenom vašemu oušku líbí! (zdroj)


http://youtu.be/mwpeakbXISI

Daikaiju:

Daikaiju je zajímavým fenoménem již tak divoce fascinujícího žánru surf-rock. Kapela hladce míchá širokou paletu hudební inspirace, aby vytvořila něco založenýho na klasickém surfu, ale rozšířila to daleko za cokoliv "surfovýho" než jste kdy mohli slyšet. Od klasického surfu až po punk a metal; kapela si půjčuje nějakou tu inspiraci i z jazzu a psychedelické hudby. Daikaiju je každým kouskem tak zábavná, jak je strhující a příjemná na poslech. Z téhle epické prezentace ale vychází jedna mysl otupující záhada. Nezbyde vám než se podivovat: kdo jsou Daikaiju a o co jim vlastně jde?
Podle bizarně nazvaného "Nejvíc Vysokého Public Relations" důstojníka kapely se Daikaiju "snaží dosáhnout maximum sexy" a říká, že je jejich zvuk inspirován "těma všema vibracema ve vzduchu". A daří se jim z nich vytvářet zvukové vlny tak surf-rockové, že si můžete živě představit, jak je ve stylu Spicoliho sjíždíte na dlouhém prkně. Členové kapely vystupují jako tajní agenti, na pódiu skrývají identitu za kabuki maskami a jmény jako Secret-man na kytaře; Rock-man taky na kytaře; Hands-man na bicích a Rumble-man drtí basu. S aspirací být “super-mecha-kingu sonic boom” má Daikaiju fantasticky zábavnou estetiku, která parádně doplňuje již tak vtipný a unikátní zvuk.
Nejtěžší částí popisu Daikaiju je rozlíšení toho, co je zamýšlené jako zábava a poťouchlý humor, a co jsou solidní, dobré staromódní hrátky se zvukem. Asi nejzáhadnější na této již tak zajímavé a strhující bandě je schopnost přimět vás kývat hlavou do houpavých surfařských rytmů a zároveň vám vykouzlit na tváři neskrývaný úsměv. Váš zájem bude nenápadně, ale nezadržitelně probuzen, zatím co vaše noha poklepává na originální groove. Tenhle jin a jang zábavy a jemně pilované kadence je přesně to, co udrží Daikaiju uvrtané do vašeho mozku. Když Nejvíc Vysoký Public Relations říká, že kapela plánuje vydat "tréninkové video drtivého dosahu zvané Phase-3", není šance zjistit, jestli váš videorekordér může čekat zábavnou surf-rockovou fitness kazetu nebo se vám Daikaiju směje rovnou do tváře.
Nejvíc Vysoký Public Relations chlápek (tohle je fakt únavný, kluci) popisuje živá vystoupení Daikaiju jednoduše: "Vždy překvapivý útok nejlepšího zlatého deště zvuku". Stručnost je v tomto případě nezbytnou duší vtipu. Kapela překypuje neuvěřitelným množstvím inteligence, humoru a ryzího talentu v hutném balíčku energie a legrace.
(...)
Daikaiju můžeme nejlépe popsat jejich vlastními slovy. Když se jich ptali, jestli je ještě něco, co by chtěli dodat na konec interview, Nejvíc Vysoký Public Relations důstojník z Daikaiju odpověděl, že již "Není času na matiku!!".(zdroj)


http://youtu.be/RsWH6Hvk0ec

The Bucketboyz:

The Bucket Boyz přijíždí z obřích osquattovaných skladů v amsterdamských docích a hrají nejšpinavější bujarou balíkovskou hudbu jakou jste kdy slyšeli. Jenom s bendžem, párem paliček a starým plastovým kbelíkem rozjíždí divokou bouři, která otřásá parketem a sejme všechny kolem. Jejich repertoár je mixem jejich vlastních brilantních písní a starých lidových válů z Tennessee, importovaných přímo z Ameriky začátku 20. století. Jsou silně politickou kapelou a jejich vystoupení jsou hřmotnou anarchickou záležitostí, kterou byste si neměli nechat ujít kdykoliv, kdy se vyskytnou někde v okolí. (zdroj)


http://youtu.be/rB2JaS-Fv80


http://www.vegalite.cz/program/228/punk-3x-jinak

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.