wz
Kategorie: News

Právě vyšlo VA ? MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE)


Diycore.net vydalo desku, i když to vůbec neznamená, že bysme se cítili jako vydavatelství. Ale protože jsme chtěli udělat něco pro sebe, máme know how, škváru (měli jsme) a buky a zajímalo to několik zajímavých kapel, je to tady. Vychází kompilace nazvaná MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE)....

Ano, vím, zní to sebestředně, ale o machrování nejde. Jestli se ptáte, co znamená ten název, tak hlavně minulost/přítomnost, pomíjivost lidské paměti (novin), rychlost ubíhajícího času (kapel) a taky to, že společenská rezidua jsou v nás pevně zakotvená, ale my jdeme stejně/bohužel dále.
Deska je o nákladu 273 kusů, je dvoubarevná a celý design se točí kolem červené a bílé (nevinnost/krev, dorota maslowska, komunisti/slepota). Grafiku si omotal kolem prstu Carton Clan (bez náhrady pracovních výloh), mastering ten, který chce zůstat v utajení, asistentem režie byl bro (brněnský drak), celou transakci zprostředkovali XvinylX, duchovní vedení zastal Louis-Ferdinand Céline, průvodní slovo umožnil Palo Pilch (mistr Slezska v orientačním běhu). Stylový gatefold obsahuje vnitřák, kterému říkáme brožura, jsou v něm texty kapel i texty kapel o sobě, taky je tam na speciální bláně natištěný klíč k desce i k hudbě jako takové.
Jak říká pamětník: ?Na začátku bylo slovo. Kecám, i když vlastně ne. Na začátku bylo zoufalství, pak Aranův nápad a Bourkova přesvědčivost. Aran Epochal taky poslali první song. Říkal jsem zhruba toto. Ve snaze učinit svět Diycore i ten kolem nás zajímavější, přicházíme s neodolatelnou nabídkou, něco jako posezení s Bogem Protilehlé Strany...? Ale tohle je pryč, sentiment šel do prdele a nechal za sebou červenobílý asfalt stylově různorodých kapel, od crustu k lo-fi. Ptáte se, jestli je to koncept, soudržné album nebo make-up, který slízá z mondénní milovnice a rozpadá se dříve než zakokrhá první nebe? Je to... nádhera. K dostání v Rekomandu, e-shopu Day After nebo u Silver Rocket, jestli chcete podpořit rovnou blbce, stačí napsat na info@diycore.net.

VA ? MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE)
NPVV 01 / LP / 11/2011 / 300KČ

Tracklist:

1. Unna - Bez přesvědčení
2. Petit Pigeon - Sluncee
3. Depakine chrono - Kunerola Speciálová
4. Or ? Stěny
5. Noise Afterparty ? 01
6. Have to Be Distanced - Lights Are Landing in Area 51
7. Průmyslová smrt - Samurajovo poslední tažení
8. Pacička - Judas Beatles
9. Hippobelly ? Neighbourhood
10. Remek ? Archiv
11. Aran Epochal - Poslední Praha
jak deska vypadá, uvidíte tady: http://www.diycore.net/fronta.php

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.